fbpx

16 powodów, dlaczego warto odwiedzić Kolumbię

mar 24, 2022 | Życie w Kolumbii | 0 komentarzy

Bezpieczniejsza niż kiedykolwiek i pełna niesamowitych przygód do przeżycia, Kolumbia to często wybierany kierunek turystyczny.

 

Jakie są zalety tego kraju i dlaczego powinien znaleźć się na Twojej liście krajów, które warto odwiedzić?

 

Oto 16 powodów, które sprawiają, że Kolumbia jest tak wyjątkowa: 

 

 

Kolumbia jest o wiele bezpieczniejsza, niż myślisz

Kolumbia nie zawsze była krajem, który można było uznać za dobrą opcję na wakacje. Jednak rząd przeznaczył ogromne ilości środków na turystykę, czyniąc kraj bezpieczniejszym. Kradzieże nadal się zdarzają, ale nie są one wyjątkowe tylko dla Kolumbii.

Przeczytaj mój wpis o bezpieczeństwie: Czy w Kolumbii jest bezpiecznie ?

 

Muzyka i taniec

Kolumbijczycy kochają muzykę, a scena muzyczna jest bogata i zróżnicowana. Złota zasada w Kolumbii brzmi: „Słyszysz muzykę, zacznij się ruszać”. Najbardziej popularny taniec to zdecydowanie salsa, której światową stolicą jest Cali – tutaj tańczy dosłownie każdy i wszędzie! 


Marzysz o wakacjach w Kolumbii ??🤩

Sprawdź terminy moich wypraw na 2023 & 2024! ✈️

Kliknij tutaj ➡️ Wycieczki do Kolumbii 🇨🇴


Medellin

Medellin jest jednym z głównych powodów, dla których warto odwiedzić Kolumbię. Zmieniło się  jednego z najbardziej brutalnych miejsc na świecie w wielokrotnie nagradzane centrum innowacji.

Przeczytaj mój wpis o Medellin: Medellin – Jak ogarnąć to miasto?

Bioróżnorodność

Kolumbia jest drugim najbardziej bioróżnorodnym krajem na świecie – zaraz za Brazylią. Może pochwalić się większą liczbą gatunków ptaków i orchidei niż jakikolwiek inny kraj na świecie. W całym kraju można znaleźć około 56 000 gatunków dzikich zwierząt. Raj dla miłośników przyrody.

Parki narodowe

Kolumbia ma 59 chronionych obszarów przyrodniczych, które różnią się krajobrazem, klimatem i ekosystemami. Każdy z parków ma na celu ochronę dzikiej przyrody, a wiele z nich oferuje wędrówki, sporty wodne i inne aktywności. W Kolumbii nie ma nudy!

Przeczytaj:  Park Tayrona – wszystko, co musisz wiedzieć

 

 

Szlaki górskie

W parkach narodowych znajdują się liczne szlaki turystyczne. Wędrówki pozwalają poznać krajobrazy i zobaczyć dziką przyrodę z bliska. Można skorzystać z różnorodnych, zorganizowanych wycieczek na terenie całego kraju.

Przeczytaj : Najpiękniejsze miejsca w Kolumbii

 

Plaże

Kolumbia ma niesamowite położenie! Leży w centralnym punkcie obu Ameryk i posiada wybrzeża na obu oceanach: Spokojnym i Atlantyckim. Oznacza to aż 3 tys. kilometrów najwspanialszych, niezwykle zróżnicowanych plaż. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

 

Przygoda

Podczas wizyty w Kolumbii koniecznie wybierz się na nurkowanie na wyspach – Providencia i Santa Catalina, które oferują odwiedzającym najlepsze na świecie rafy koralowe. Widoki zapierające dech w piersiach.

 

 

Kawa

Ten kraj produkuje prawdopodobnie najlepszą kawę na całym świecie! Podczas podróży po Kolumbii, powinieneś jej zasmakować.

 

 

Przyjaźni Kolumbijczycy

Kolumbijczycy mają świetną reputację najbardziej przyjaznych i gościnnych ludzi na całym świecie. Dlaczego by ich nie odwiedzić i przekonać się samemu?

 

 

Owoce

Jedną z najbardziej zaskakujących cech kraju jest różnorodność owoców. Wiele z tych owoców to „superowoce” o niesamowitych właściwościach zdrowotnych. Czy słyszałeś kiedyś o takich owocach jak gulupa, uchuva czy zapote? 

 

 Łatwy Hiszpański

Kolumbia jest świetnym krajem do nauki języka hiszpańskiego. Akcent jest bardzo wyraźny, a Kolumbijczycy z radością będą z Tobą rozmawiać w ich języku. Ja przyjechałam do Kolumbii bez znajomości hiszpańskiego, nauczyłam się go słuchając, a później rozmawiając z ludźmi. Poszłam do szkoły hiszpańskiego, aby uporządkować swoją gramatykę. I to była świetna decyzja!

 

Przeczytaj : Nauka hiszpańskiego w Kolumbii – Czy to dobry pomysł ?

 

 

Oszałamiająca architektura

Kolumbijska architektura sięga wieków. Szczególnie katedry są pięknymi dziełami sztuki, które trzeba zobaczyć. 

 

 

Jeden z największych karnawałów na świecie

Karnawał w Barranquilla jest jednym z największych w swoim rodzaju. Przez cztery dni ulice wypełniają parady i imprezy. Dla turystów to niezapomniane przeżycie!

 

 

Zaginione Miasto / Ciudad Perdida

Miłośnicy tajemnic będą zadowoleni z trekkingu do Zaginionego Miasta, ukrytego głęboko w kolumbijskiej dżungli. Miasto składa się z około 170 kamiennych tarasów wyrzeźbionych w górze. Cały trekking trwa 4 dni i jest świetnym przeżyciem. 

 

 

Przyjazna dla budżetu

Pobyt w hotelach i wakacje w Kolumbii są dość przystępne cenowo. Jest to jeden z najbardziej przyjaznych dla budżetu kraju, jaki możesz odwiedzić. 

 

Przeczytaj też: Kolumbia – Wszystkie informacje praktyczne, które musisz wiedzieć przed podróżą

 

 

Jak widać, tętniące życiem miasta, różnorodna fauna i flora oraz mnóstwo atrakcji sprawiają, że warto odwiedzić Kolumbię.

 

Przeczytaj też :

Ciekawostki o Kolumbii

8 książek z Kolumbią w tle

 

Podobne wpisy

Ciekawostki o Kolumbii

Ciekawostki o Kolumbii

Istnieje mnóstwo powodów, aby umieścić Kolumbię na szczycie swojej listy marzeń podróżniczych. Kolumbia to idealne połączenie nowoczesnego życia w mieście i spokoju nietkniętej przyrody. Może dać Ci przedsmak tego, czego szukasz. Kolumbia zaskakuje każdego dnia! W tym...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *