fbpx

Dlaczego Medellin to najlepsze miasto do nauki hiszpańskiego?

sie 31, 2021 | Kolumbia | 1 komentarz

Dlaczego Medellin to najlepsze miasto do nauki hiszpańskiego?

 

Język hiszpański jest drugim najpowszechniej używanym językiem na świecie. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularny oraz coraz więcej osób się go uczy! Wspaniale, co nie ?

Już nie wspomnę, że jest to piękny język i możliwość dogadania się z lokalną społecznością  na wakacjach daje mnóstwo satysfakcji.

 

W artykule przeczytasz dlaczego Medellin jest fajnym miastem na naukę hiszpańskiego, o mojej szkole hiszpańskiego, którą uwielbiam, o mojej historii z hiszpańskim oraz nauczę Cię slangu z ulic Medellin!

 


Potrzebujesz pomocy w planowaniu swojej podróży do Kolumbii ? Skontaktuj się ze mną, a pomogę w procesie planowania!  Dowiedz się więcej


 

Podróżowanie po Kolumbii bez języka hiszpańskiego ?

Podróżowanie po Kolumbii bez hiszpańskiego ?? Ciężka sprawa. Bardzo mało kolumbijczyków zna angielski. Zdarzy się, że w turystycznych miejscach pojedyncze osoby mówią po angielsku, ale generalnie kolumbijczycy nie mówią po angielsku.

Dowiedz się więcej :  Kolumbia – Podstawowe informacje

 

 

Dlaczego nauka języka hiszpański w Medellin ? 

 

Medellin!

 

1. Miasto, które jeszcze 30 lat temu było najniebezpieczniejszym miastem na świecie, przez narkobiznes Pabla Escobara, dzisiaj  jest pełne turystów i ludzi z zagranicy, którzy decydują się na zamieszkanie w Medellin.  

 

2. Idealna pogoda – Medellin jest nazywane miastem wiecznej wiosny. Nie jest gorąco jak w Cartagenie czy Santa Marcie, ani zimno jak w Bogocie. Jest idealnie 😀

 

3. Medellin jest miastem dość tanim np. w porównaniu do cen w Cartagenie. 

 

4. Paisas, czyli mieszkańcy Medellin i departamentu Antioquia, mówią bardzo powoli i sexy, są bardzo przyjaźni. Każdy, kto usłyszy akcent z Medellin jest w nim zakochany. I tutaj przyznaję rację, bo uwielbiam hiszpański z Medellin i za każdym razem się rozpływam, jak ktoś do mnie mówi. 

medellin kolumbia

5. Mnóstwo rzeczy do zobaczenia i do zrobienia. Medellin jest miastem bardzo atrakcyjnym, ale też ma dużo do zaoferowania w okolicy. W departamencie Antioquia jest mnóstwo miasteczek na weekendowy wypad i odpoczynek od miasta. np. Jardin czy Santa Fe de Antioquia

 

6. Życie nocne – Kluby, bary, dyskoteki z salsą, Reggaeton, Bachata –  co tylko chcesz. Medellin ma szeroką imprezową ofertę.

Szkoła hiszpańskiego w Medellin. Informacje praktyczne

 

Ja wybrałam: Elefun Spanish School!  

 

Jak znaleźć najlepszą szkołę hiszpańskiego dla siebie?

 

Jak szukałam idealnej szkoły to zależało mi na tym, aby była blisko gdzie mieszkam oraz aby cen była atrakcyjna. Znalazłam Elefun przez internet i napisałam do nich na Whatsappie ( najszybsza forma komunikacji w Kolumbii) i od razu mi odpisali. Co mnie pozytywnie zaskoczyło to wysoki poziom obsługi! Osoba z którą pisałam była najmilszą osobą z jaką miałam okazję pisać! Felipe (chłopak, który jest odpowiedzialny za kontakt z klientem) od razu się przedstawił, wysłał mi ofertę, cennik i wszystko wyjaśnił. 

 

W Medellin znajdziecie mnóstwo prywatnych szkół hiszpańskiego, ciężko jest wybrać tę najlepszą, szczególnie jak nie zna się miasta. I tutaj przychodzę ja!

Odradzam szkoły w dzielnicy El Poblado – Jest to najdroższa dzielnica w Medellin. Idealna na imprezy oraz jest tam mnóstwo turystów, którzy rozmawiają po angielsku. 

 

Najlepszą dzielnicą na mieszkanie i naukę hiszpańskiego jest dzielnica Laureles. Można bardziej poczuć lokalny klimat, jest spokojnie, zielono, blisko stacja metra i bezpieczniej niż w turystycznej dzielnicy El Poblado. 

Życie nocne znajdziecie na ulicach: La 70 i La 33 

Ale wracając do nauki hiszpańskiego to Elefun Spanish School daje możliwość nauki hiszpańskiego online z każdego zakątka na świecie oraz zajęcia w szkole. 

 

Dlaczego uwielbiam moją szkołę?

 

 • Zajęcia są w małych grupach. W mojej grupie były tylko 2 osoby. 
 • Nauczyciele są profesjonalni, młodzi i bez bólu uczą gramatyki 🙂
 • Uczę się nie tylko języka, ale też poznaję kolumbijską kulturę.
 • Codziennie się odbywają zajęcia dodatkowe dla studentów np. gotowanie arepy, joga 3 i nauka salsa
 • Zajęcia grupowe zaczynają się w każdy poniedziałek.
 • Lekcje prywatne zaczynają codziennie
 • Na lekcjach online można brać udział z każdego miejsca na świecie!
 • Cena za lekcje zaczyna się od 40 zł za godzine

 

 

Elefun: Wiza studencka na rok. Informacje Praktyczne Kolumbia

 

Elefun Spanish School jako jedna z nielicznych szkół językowych w Kolumbii, oferuję wizy studenckie na rok. Jako turysta, możemy przebywać w Kolumbii do 6 miesięcy w ciągu roku, a dzięki wizie studenckiej można przedłużyć swój pobyt w Kolumbii aż do roku! 

 

Idealne opcja dla tych, którzy chcą przez dłuższą chwilę pomieszkać w Kolumbii i nauczyć się języka.  

 

Informacje Praktyczne o Elefun Spanish School:

 

Skrócona oferta szkoły:

Cena: lekcja od 40 PLN za godzinę!

Są to zajęcia mogą odbywać się w szkole oraz online:

 • Semi-Intensive grupowe zajęcia: 10h /tydzień
 • Intensive grupowe zajęcia: 20h /tydzień
 • Prywatne zajęcia: 10h /tydzień

 

Elefun Spanish School – tutaj znajdziecie wszystkie dodatkowe informację. Ale najlepiej jest do nich napisać na Whatappie. Wyślą wam dokładną ofertę oraz cennik.

 

Cały okres nauki w szkole pokazywałam na moim instagramie. Dzięki temu kilka osób zdecydowało się zacząć zajęcia online w Elefun, będąc w Polsce!

 

Mój hiszpański i moja historia.

 

Gdy przyjechałam do Kolumbii to nic nie mówiłam po hiszpańsku. Jedynie potrafiłam się przedstawić. Przez 3 lata miałam milion podejść do nauki, ale za każdym razem moja nauka kończyła się to po kilku tygodniach. 

 

Nauka języka to proces i przede wszystkim cierpliwość. 

Nauczyłam się języka przez rozmowę z ludźmi, oglądaniu seriali z hiszpańskim lektorem oraz czytaniu po hiszpańsku. Potrafiłam się dogadać i zrozumieć, co ludzie do mnie mówią. Ale czułam, że brakuję mi wiedzy o gramatyce. Wiedziałam, że robię błędy.  I jak na początku mi to nie przeszkadzało i cieszyłam się, że rozumiem co ludzie do mnie mówią, ale z czasem poczułam potrzebę nauki jak poprawnie mówić po hiszpańsku. 

 

Szczególnie, że mieszkam w Kolumbii i chce bez błędów rozmawiać się z ludźmi. 

Do Elefun zapisałam się na miesiąc zajęć. Tak mi się spodobał progres, jaki zrobiłam przez ten czas, że zostałam na kolejny miesiąc. Zajęcia miałam codziennie po 2 godziny. 

 

 

Jak wymawiać Medellin ?

Niby takie proste, a jednak nie. Język hiszpański ma mnóstwo akcentów, nawet w samej Kolumbii każdy region posługuje się innym akcentem. Stąd ten problem i nie wiemy jak wmawiać Medellin. Podwójne L wymawia się różnie, ucząc się hiszpańskiego z Hiszpanii mówią nam, że podwójne L wymawiamy jako J. Za to, Ci co nie znają hiszpańskiego wymawiają tak jak się pisze, czyli Mede[L]in, a poprawna forma używana w Kolumbii to Mede[dżi]n. Dla ułatwienia przesłuchaj wymowy Medellin w filmiku poniżej.

 

Hiszpański slang z ulic Medellin 

 

W Kolumbii, każdy region kraju ma inny akcent i używają innych słów. Może to być trochę utrudniające naukę. Ale spokojnie, nie martwicie się, jak czegoś nie zrozumiecie, często jest tak, że Kolumbijczycy sami siebie nie rozumieją. Nad wybrzeżem często się zastanawiam w jakim języku oni do mnie mówią.  Uważa się, że najbardziej niezrozumiała odmiana hiszpańskiego jest w Cartagenie i ogólnie nad wybrzeżem karaibskim. Costeños mówią szybko, nie kończą wyrazów i “zjadają” litery. Bardzo często kolumbijczycy z innych części kraju nie rozumieją co mówią costeños.

 

Kilka słówek z ulic Medellin:

¿Qué más pues? – jak się masz?

Parce / parcero – ziomek

Pues – nic nie znaczy, taki ich przecinek pomiędzy wyrazami

Ave María Pues – Matko Boska

Sisas–  tak

Charro – coś/ktoś śmiesznego

Qué chimba! – coś zajebistego

Pola – piwo

Chévere, bacano/ bacana – coś/ktoś bardzo fajnego, zajebistego

Parche – (rzeczownik) jakiś plan ze znajomymi, ale nie macie nic konkretnego na myśli.

Parchar -(czasownik) to samo co wyżej ang. Hang out

 

 

Kontakt z Elefun

 

Najlepiej jest pisać do nich na whatappie. Przemiły Felipe odpowie na każde wasze pytanie i prześle ofertę oraz cennik. Koniecznie wspomnijcie, że jesteście od Domi to dostaniecie – 10% na każdy kurs!

Elefun Spanish School 

szkoła hiszpańskiego

 

Podobne wpisy

Jak kupić bilet do Kolumbii?

Jak kupić bilet do Kolumbii?

Kolumbia to podróżnicze marzenie wielu osób. Marzenie, którego realizacja często zatrzymuje się na etapie, gdy trzeba kupić bilet… Zapewne wiesz, że nie ma bezpośredniego połączenia do Kolumbii z Polski, co w pewien sposób utrudnia wyszukanie taniego połączenia do...

czytaj dalej
Valle de Cocora – informacje praktyczne

Valle de Cocora – informacje praktyczne

Palmy tak wysokie, że sięgają nieba, a w tle zielone góry spowite mleczną mgłą - jestem pewna, że kojarzysz ten obrazek. Dolina Valle de Cocora, położona w sercu Eje Cafetero, jest dumą Kolumbii. To tutaj znajdziesz największe palmy woskowe na świecie - niektóre okazy...

czytaj dalej

1 komentarz

 1. Borowska

  Dzień dobry, planuję listopad w Kolumbii. Chętnie dowiem się wszystkiego na ten temat.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *