fbpx

O mnie

 ¡Hola chicos!

Jestem Domi i mieszkam w Kolumbii.

Ale zanim do tego doszło to objechałam samotnie Azję, mieszkałam w Szwajcarii i Portugalii, studiowałam w Australii, zwiedziłam autem Nową Zelandię, Dominikanę i Hiszpanię, dorobiłam się grubych dolarów lepiąc pierogi w Sydney, jadłam sushi w Tokio, uczyłam angielskiego na Filipinach, szwędałam się po Himalajach, objechałam Bali skuterem, pracowałam w biurze podróży w Wietnamie oraz na indyjskich weselach w Sydney,  na Filipinach widziałam najpiękniejsze plaże i wodospady, skoczyłam na bungee w Queentown.

Głównie podróżowałam sama. I zazwyczaj z biletem w jedną stronę. W podróżowaniu kocham ryzyko, zapach nieznanych miejsc oraz poznawać ludzi i ich kulturę. Zawsze staram się spotkać z lokalną społecznością i przez jakiś czas żyć jak oni.

Dominika Żółkowska

Urodziłam się w Warszawie, wychowałam w Mińsku Mazowieckim. Ukończyłam studia na kierunku Finanse i Rachunkowość. Po drugim roku studiów w czerwcu 2013 wyjechałam na staż do Portugalii. Pracowałam w międzynarodowej firmie w Lizbonie. Już wtedy wiedziałam, że podróże to mój sposób na życie. Do Polski wróciłam tylko po to by skończyć studia.

W sierpniu 2014 przeprowadziłam się do Zurychu. W tygodniu pracowałam jako niania, a w weekendy chodziłam po górach i podróżowałam. Po dwóch latach znudziło mi się szwajcarskie życie i we wrześniu 2016 kupiłam bilet w jedną stronę do Australii. Mimo tego, że znajdowałam się na końcu świata to wciąż brakowało mi podróży.

Na początku 2018 roku spakowałam się w duży zielony plecak i wyruszyłam w samotną podróż dookoła świata. Zaczynając od Australii, przez Azję, z krótką przerwą w Polsce, a później do Ameryki Południowej i już tam zostałam.

Przez ostatnie 8 lat pracowałam po to żeby podróżować. Żadna praca nie była mi straszna. Każdy zarobiony frank czy dolar był wydany na podróże, które organizowałam w wolnym czasie. Zawsze marzyłam, aby utrzymywać się ze swojej pasji.  Zaczęłam od pomagania w organizacji podróży do Kolumbii poprzez pisanie praktycznych postów na blogu, układnie indywidualnych planów podróży oraz udzielanie konsultacji podróżniczych. Później zaczęłam oprowadzać turystów osobiście po Kolumbii. Współpracowałam też z biurami podróży z Polski. No i w 2022 spełniłam swoje marzenie o własnym biurze podróży! Teraz prowadzę Butikowe Biuro Podróży, organizuję i pilotuję wyprawy po Kolumbii i Ameryce Południowej.  Jestem założycielką Biura Podróży Studio Wypraw w Kolumbii.

Informacje o wyprawach znajdziesz w zakładce WYPRAWY GRUPOWE.

Kolumbijczycy żyją jakby jutra miało nie być, bardzo podobny life style do mojego! Myślę, że dlatego tak się tutaj dobrze czuję. Kocham ten kraj za optymistycznych ludzi, różnorodność w naturze oraz pyszną kawę!

Kolumbia wciąż “cieszy się” złą sławą. Każdemu się kojarzy z kartelami narkotykowymi, kokainą i wielkim niebezpieczeństwem.  Jestem tutaj, aby pokazać tę lepszą stronę Kolumbii i przygotować na bezpieczną podróż.

 Czy w Kolumbii jest bezpiecznie?