fbpx

O mnie

 ¡Hola chicos!

Jestem Domi i mieszkam w Kolumbii.

Ale zanim do tego doszło to objechałam samotnie Azję, mieszkałam w Szwajcarii i Portugalii, studiowałam w Australii, zwiedziłam autem Nową Zelandię, Dominikanę i Hiszpanię, dorobiłam się grubych dolarów lepiąc pierogi w Sydney, jadłam sushi w Tokio, uczyłam angielskiego na Filipinach, szwędałam się po Himalajach, objechałam Bali skuterem, pracowałam w biurze podróży w Wietnamie oraz na indyjskich weselach w Sydney, piłam piwo(a) na Oktoberfescie, przebiegłam SpartanBeast, a na Filipinach widziałam najpiękniejsze plaże i wodospady, skoczyłam na bungee w Queentown oraz ze spadochronem pod Warszawą i przeżyłam wiele różnych dzikich przygód.

Dominika Żółkowska

Urodziłam się w Warszawie, wychowałam w Mińsku Mazowieckim. Ukończyłam studia na kierunku Finanse i Rachunkowość. Po drugim roku studiów w czerwcu 2013 wyjechałam na staż do Portugalii. Pracowałam w międzynarodowej firmie w Lizbonie. Już wtedy wiedziałam, że podróże to mój sposób na życie. Do Polski wróciłam tylko po to by skończyć studia.

W sierpniu 2014 przeprowadziłam się do Zurychu. W tygodniu pracowałam jako niania, a w weekendy chodziłam po górach i podróżowałam. Po dwóch latach znudziło mi się szwajcarskie życie i we wrześniu 2016 kupiłam bilet w jedną stronę do Australii. Mimo tego, że znajdowałam się na końcu świata to wciąż brakowało mi podróży.

Na początku 2018 roku spakowałam się w duży zielony plecak i wyruszyłam w samotną podróż dookoła świata. Zaczynając od Australii, przez Azję, z krótką przerwą w Polsce, a później do Ameryki Południowej i już tam zostałam.

Przez ostatnie 6 lat pracowałam po to żeby podróżować. Żadna praca nie była mi straszna. Każdy zarobiony frank czy dolar był wydany na podróże, które organizowałam w wolnym czasie. Teraz chce utrzymywać się ze swoich pasji. Obecnie rozwijam bloga i instagrama, układam spersonalizowane plany podróży do Kolumbii, udzielam konsultacji podróżniczych, a na miejscu organizujemy wycieczki i kilkudniowe wyprawy. Mówię My, bo jestem współzałożycielką Studia Wypraw Przygodowych w Kolumbii.

Informacje o wyprawach znajdziesz w zakładce WYPRAWY GRUPOWE.

Mieszkałam w 4 różnych krajach, odwiedziłam 41 państw na 6 kontynentach. Głównie podróżowałam sama. I zazwyczaj z biletem w jedną stronę. Wolność i niezależność są na pierwszym miejscu. Potrafię się odnaleźć w każdej sytuacji. W podróżowaniu kocham ryzyko, zapach nieznanych miejsc oraz poznawać ludzi i ich kulturę. Zawsze staram się spotkać z lokalną społecznością i przez jakiś czas żyć jak oni. Pomagają mi w tym liczne wolontariaty albo platforma couchsurfing.

Kolumbijczycy żyją jakby jutra miało nie być, bardzo podobny life style do mojego! Myślę, że dlatego tak się tutaj dobrze czuję. Kocham ten kraj za optymistycznych ludzi, różnorodność w naturze oraz pyszną kawę!

Kolumbia wciąż “cieszy się” złą sławą. Każdemu się kojarzy z kartelami narkotykowymi, kokainą i wielkim niebezpieczeństwem.  Jestem tutaj, aby pokazać tę lepszą stronę Kolumbii i przygotować na bezpieczną podróż.

 Czy w Kolumbii jest bezpiecznie?